Prof. Dr. Tamer ÇOLAKOĞLU

Özgeçmiş

Prof. Dr. Tamer ÇOLAKOĞLU,  orta ve lise öğrenimini Antakya Özel  Ata Lisesinde tamamlamıştır. Ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını yine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapmış ve Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur. 2012 yılında ise Cerrahi Onkoloji Yandal uzmanlığını almaya hak kazanmıştır.

Uzmanlık eğitimi sonrasında 2004 – 2016 yılları arasında Başkent Üniversitesi Adana Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde görev yaptığı sırada 2012 yılında sınavı başarıyla geçerek ‘Doçent’ 2017 yılında ise ‘Profesör’ unvanı almıştır. 2019 yılında Avrupa Meme Cerrahisi Yeterlilik Belgesi (Board) / (FEBS) almaya hak kazanmıştır.

Prof. Dr. Tamer ÇOLAKOĞLU, mesleki çalışmalarına Özel Muayenehanesi ‘ nde devam etmektedir. Ayrıca kendisi, ESSO (European Society of Surgical Oncology), Türk Cerrahi Derneği, Türk Senoloji Derneği, Çukurova Cerrahi Derneği ve Çukurova Meme Derneği üyesi olup iyi derecede İngilizce bilmektedir. Tamer Çolakoğlu evli ve 2 kız babasıdır.

Tecrübe Alanı

Cerrahi onkoloji

– Meme kanserli hastalarda ileri uygulamalar.

– Meme kanserli hastalarda Onkoplastik Cerrahi (Kanser ameliyatı prensiplerine entegre edilmiş plastik ve estetik cerrahi uygulamaları).

– Lazer ile hemoroid

– Pilonidal sinüs

– Analfissur

– Perianal fistül

  • Risk analizleri,
  • Sağlıklı bayanlarda memeye yönelik bireyselleştirilmiş yaklaşımlar;
  • Genetik danışmanlık,
  • Kanser önleyici ameliyatlar, Yüksek riskli hastalarda, onkoplastik tekniklerle her iki memenin boşaltılıp protez ya da flep ameliyatlarıyla memenin tekrar şekillendirilmesi şeklinde özetlenebilir.

Endokrin Sistem Tiroid, Paratiroid ve böbrek üstü bezinin tüm hastalıkları.

İleri Laparoskopik Cerrahi Reflü, fıtık, kolon, böbrek üstü bezi vb.

– Sindirim Sisteminin (yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsak), pankreas, karaciğer ve karın içi boşluğunun kötü huylu hastalıkları.

Sertifika ve Belgeler

  • Avrupa Meme Cerrahisi Yeterlilik Belgesi (BOARD/FEBS) (2019)
  • Uluslararası Meme Görüntüleme Akademisi, Meme Görüntüleme ve Görüntüleme Eşliğinde Radyolojik Girişimler Yeterlilik Sertifikası (2015, 2019)
  • Kompozit yaş greftleme sertfikası, Dr. Koleman (2014)
  • Royal Collage of Surgeons &Turkish Senology Assosiation: meme kanserinde seviye 1-2-3 Onkoplastik teknikler, eğitim sertifikası (2010)
  • İngiltere Royal Hempshire County Hospital Winchester and Andover Breast Clinic (2010), RM Rainsbury MS FRSC
  • Türk Cerrahi Derneği Cerrahi Yeterlilik Belgesi (2004)
Randevu Al
Yol Tarifi